Protezy

Protezy

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się rekonstrukcją pierwotnego stanu uzębienia. Do tego celu wykorzystuje się uzupełnienia protetyczne, które zapewniają doskonałe efekty zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

 

Wyróżnia się dwie grupy uzupełnień protetycznych:

Protezy ruchome, czyli takie, które dają się wyjmować z ust. Należą do nich protezy szkieletowe, protezy na implantach oraz protezy całkowite.

 

Protezy stałe, czyli takie, które są umocowane w jamie ustnej na stałe, na zębach lub implantach. Są to korony i mosty.

Rodzaje protez:

 

Protezy całkowite – są to protezy osiadające, stosowane w przypadku całkowitej utraty uzębienia. Zaletą tych protez jest spore podobieństwo do naturalnego uzębienia.

 

Protezy mocowane na implantach – to bardzo dobry rodzaj uzupełnień protetycznych wykorzystywany w leczeniu bezzębia. Zastosowanie tego rodzaju uzupełnienia polega na wszczepieniu kilku implantów zębowych w szczęce lub w żuchwie, a następnie wykonaniu protezy ze specjalnymi zatrzaskami. Komfort noszenia i użytkowania takiej protezy jest nieporównywalnie większy, niż protezy całkowitej osiadającej.

 

Protezy szkieletowe – są to uzupełnienia nieosiadające, składające się z części metalowej i akrylowej. Są to protezy bardzo odporne na obciążenia, przenoszące siły żucia na kość w naturalny sposób, powodując wolniejszy jej zanik.

 

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na wizytę. Nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny termin pierwszej wizyty.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu (wymagane)

Treść wiadomości

 

Przebieg leczenia protetycznego:

Cały proces leczenia protetycznego, to nie tylko kwestia założenia protezy, ale dopasowania jej w taki sposób, aby pacjent czuł się komfortowo, potrafił swobodnie mówić i jeść. Mimo, że protezy różnią się znacznie od siebie, to sam proces leczenia jest jednak zbliżony:

 

1. Na początku pacjenta czeka konsultacja z dentystą, który na podstawie wcześniejszej diagnostyki i rozmowy z pacjentem decyduje, jaka proteza jest najlepsza.

 

2. Po stworzeniu planu leczenia, lekarz pobiera wycisk szczęki i żuchwy. Na jego podstawie zostanie stworzona praca protetyczna (proteza) w laboratorium, indywidualnie dopasowana do potrzeb i warunków zgryzowych pacjenta.

 

3. W kolejnym etapie ustalana jest wysokość zwarcia oraz kolor i kształt zębów w jamie ustnej.

 

4. Następnie pacjent przymierza próbną protezę, a stomatolog dokonuje niezbędnych poprawek, które w razie konieczności wysyłane są do laboratorium protetycznego.

 

5. Później proteza jest mocowana, a lekarz wraz z pacjentem ocenia finalny efekt, po czym stomatolog ustala z pacjentem wskazania dotyczące korzystania z protezy oraz wizyty kontrolne.

 

To tylko skrócony opis leczenia protetycznego. Jeśli chciałbyś poprawić jakość swojego życia i chcesz podjąć leczenie protetyczne, umów się na konsultację z naszym ekspertem. Zadzwoń teraz pod nr tel.: +48 604 990 815. Nasza recepcjonistka dobierze najlepszy dla Ciebie termin wizyty konsultacyjnej.

.