Korekty estetyczne

Korekty estetyczne materiałami kompozytowymi

Leczenie stomatologiczne już dawno powinno przestać kojarzyć się z bólem i niedogodnościami. Współcześnie stało się nieodzownym elementem medycyny estetycznej, bowiem dzięki nowoczesnym materiałom oraz stale podnoszonym kwalifikacjom możemy subtelnie, ale znacząco poprawić uśmiech Pacjenta.

Wynalezienie kompozytu pozwoliło Stomatologom wyjść poza standardowe uzupełnienia ubytków (plomby), a wysokiej klasy systemy łączące umożliwiają “doklejanie” materiału do zębów, bez uszkadzania szkliwa i z zachowaniem jak największej ilości naturalnych tkanek.To milowy krok w dziedzinie stomatologii – wypełnienia nie wypadają, a efekty estetyczne utrzymują się przez długie lata.

 

 

Dzięki korektom kompozytowym można m. in.:
 

  • zamkąć diastemę,
  • skorygować kształt i długość zęba,
  • zmodyfikować jego kolor, pozostając wiernym biologicznym cechom zębów, nadając naturalnie występujące przejścia barw i przezierności.

 

Dużym atutem stomatologii estetycznej jest fakt, że nie ma ona właściwie ograniczeń wiekowych – możemy poprawić uśmiech Pacjentom w każdym wieku.

 

Obecnie wzrasta świadomość, że piękny uśmiech (a nie wyłącznie pozbawiony próchnicy) jest gwarantem dobrego samopoczucia, wzmaga poczucie własnej wartości, dodaje pewności siebie. Niejednokrotnie nasi Pacjenci są zaskoczeni faktem, że przy okazji leczenia próchnicy można zmodyfikować ich uśmiech.

 

Aby dostrzec subtelność korekt kompozytowych wykonujemy zdjęcia przed i po, bowiem wtedy można dokładnie przeanalizować elementy, które złożyły się na poprawę uśmiechu.

 

Przykładowe zabiegi poprawiające uśmiech pacjenta:

Licówki – to cieniutkie płytki porcelanowe, które są przyklejane na przednią powierzchnię wcześniej oszlifowanych zębów Pacjenta. Dzięki temu lekarz ma możliwość szybkiej zmiany kształtu, koloru, a nawet długości zębów. Licówki pozwalają również zamaskować przebarwienia i rozjaśnić odcień zębów. Efektem jest ogólna poprawa estetyki twarzy i pomoc Pacjentom w odzyskaniu zdrowego i pięknego uśmiechu. Dowiedz się więcej o licówkach tutaj.

 

Inlay / Onlay –wypełnienia te nazywane są również wkładami koronowymi. Pozwalają na odbudowę zęba mimo znacznego jego uszkodzenia. Te nowoczesne wypełnienia charakteryzują się znacznie większą trwałością niż tradycyjne plomby i są znacznie bardziej odporne na ścieranie.

 

Wykonanie wkładów Inlay / Onlay są wykonywane indywidualnie dla każdego Pacjenta w laboratorium protetycznym, na podstawie wcześniej pobranych wycisków zębów. Wykonanie wkładów Inlay / Onlay wymaga odbycia dwóch wizyt. Na pierwszej dentysta oczyszcza zęby z próchnicy i częściowo odbudowywuje materiałami kompozytowymi. Następnie pobiera wycisk, na podstawie którego przygotowywana jest stała praca w laboratorium protetycznym. Do drugiej wizyty ząb pacjenta zaopatrzony jest w nakład tymczasowy, wykonany w gabinecie.

 

Główne zalety wypełnień Inlay / Onlay to ich trwałość. Dzięki procesowi polimeryzacji i utwardzania, który odbywa się w laboratorium protetycznym mogą służyć Pacjentom znacznie dłużej niż tradycyjne wypełnienia. Dzięki temu nie dochodzi do powstawania mikroszczelin, które mogą prowadzić do próchnicy. Dużą zaletą tego rodzaju wypełnień jest również wysoka estetyka ich wykonania.

 

 

 


 

Video opinie pacjentów
Pacjentka zdecydowała się na podjęcie leczenia kompleksowego w naszym gabinecie. Leczenie rozpoczęło się od stomatologii zachowawczej, wyleczyliśmy u Pacjentki wszystkie powstałe ubytki. W międzyczasie Pacjentka miała problemy z biodrem i jak się okazało na ich powstanie miał wpływ krzywy zgryz. Przeprowadziliśmy u Pacjentki leczenie ortodontyczne i jej życie zmieniło się na lepsze. Jak Pacjentka ocenia leczenie w Stomatologia Gliwa i co do tego ma masaż?

Najczęściej zadawane pytania
1. Czy stomatologia estetyczna jest bezpieczna?
2. Dla kogo przeznaczona jest stomatologia estetyczna?
3. Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej?

.