fbpx

Leczenie dzieci

Leczenie dzieci

Wizyty adaptacyjne i kontrolne

Leczenie zębów jest ważne już od najmłodszych lat. Przychodząc z dzieckiem jak najwcześniej do dentysty, najpierw na wizyty adaptacyjne, a następnie kontrolne i profilaktyczne, wyrabiamy w nim nawyk regularnego pojawiania się u stomatologa. Ponadto częste wizyty powodują, że dla dziecka są one czymś naturalnym i nie kojarzą się z bólem. Jeśli natomiast do dentysty udamy się dopiero wtedy, gdy naszą pociechę rozboli ząb, wyrobimy w niej przekonanie, że leczenie zębów jest czymś jednoznacznie nieprzyjemnym. W ten sposób w przyszłości może być trudniej nam przekonać dziecko do dbania o zdrowie zębów.
 

 
Wizyta adaptacyjna pozwala małemu Pacjentowi zapoznać się z nowym miejscem, dentystą i narzędziami. Dzięki temu dziecko stopniowo przyzwyczaja się do gabinetu stomatologicznego i zaczyna się czuć komfortowo. Ma ona także charakter edukacyjny. Podczas jej trwania uczymy rodziców, jak prawidłowo dbać o zęby dziecka, czyścimy na fotelu zęby malucha i pokazujemy, jakie ruchy należy wykonywać.

 

Pamiętaj, aby do momentu uzyskania przez dziecko sprawności manualnej (gdy zaczyna sprawnie posługiwać się np. długopisem) pomagać mu w higienie jamy ustnej.

 

Pierwsza wizyta u dentysty

Mimo że na współpracę dziecka z dentystą możemy liczyć najwcześniej dopiero około 3 roku życia, to warto pojawić się ze swoją pociechą w gabinecie już podczas wyrzynania się pierwszych zębów mlecznych. Taka wizyta jest niezwykle przydatna szczególnie dla rodziców, którzy dowiadują się, jak prawidłowo dbać o pierwsze ząbki swoich maluchów oraz jakie nawyki należy wpoić najmłodszym dla ich dobra. Ponadto podczas takiej wizyty lekarz weryfikuje stan zębów dziecka.
 

 

Statystyki jasno pokazują, że osoby rozpoczynające regularne uczęszczanie na wizyty u dentysty od najmłodszych lat, w zdecydowanej większości cieszą się dłużej zdrowymi i pięknymi zębami. 

 

Dużą rolę w przekonaniu dzieci do dentysty pełnią rodzice. Nawet jeśli uważasz, że z zębami Twojego dziecka jest wszystko w porządku, przychodź z nim raz na pół roku na wizyty kontrolne i profilaktyczne. Nie będą one kojarzyły się dziecku z czymś nieprzyjemnym, a w ten sposób zbuduje pozytywną relację z dentystą i utrwali wartościowe nawyki.  

 

Leczenie zębów mlecznych

 
W naszym gabinecie skupiamy się szczególnie na edukacji małych Pacjentów oraz wyrabianiu odpowiednich przekonań i nawyków. Jednak oprócz profilaktyki dużą uwagę zwracamy na leczenie zębów mlecznych.

 

Zęby należy leczyć zawsze, gdy tylko wystąpi taka potrzeba. Jest to uniwersalna zasada, która dotyczy Pacjentów w każdym wieku. Wbrew obiegowej opinii nawet “mleczaki” wymagają leczenia. Często w naszym gabinecie rodzice zadają pytanie: “Czy leczenie zębów mlecznych jest konieczne? Przecież i tak wypadną.” Zawsze powtarzamy, że próchnica jest chorobą zakaźną, która nie zniknie wraz z utratą “mleczaków”. Istnieje ryzyko, że przeniesie się na stałe zęby dziecka. Ceną, jaką będzie trzeba zapłacić za zaniedbania w pierwszych latach życia, będzie konieczność przeprowadzenia leczenia kanałowego w stosunkowo młodym wieku. 

 

Należy też pamiętać, że zęby mleczne pełnią jeszcze jedną, ważną funkcję. Utrzymują miejsce dla zębów stałych dziecka. Jeśli ząb mleczny zostanie przedwcześnie utracony, spowoduje to przesunięcia w obrębie całego uzębienia, a w ten sposób mogą powstawać wady zgryzu u dzieci. 

 

Co możesz teraz zrobić? 

Jeśli Twoje dziecko wymaga leczenia stomatologicznego, nasi eksperci są przygotowani do jego przeprowadzenia. Przychodząc do naszego gabinetu możesz skorzystać z nowoczesnych metod leczenia i znieczulenia. Pamiętaj, że pierwsza wizyta u dentysty jest niezwykle ważna i może przynieść bardzo duże korzyści w przyszłości.

 

Szukasz stomatologa dziecięcego?
Zadzwoń teraz pod nr tel.: +48 604 990 815 i umów się na niezobowiązujące konsultacje.

 

 

Video opinie pacjentów
Pacjentka zdecydowała się na podjęcie leczenia kompleksowego w naszym gabinecie. Leczenie rozpoczęło się od stomatologii zachowawczej, wyleczyliśmy u Pacjentki wszystkie powstałe ubytki. W międzyczasie Pacjentka miała problemy z biodrem i jak się okazało na ich powstanie miał wpływ krzywy zgryz. Przeprowadziliśmy u Pacjentki leczenie ortodontyczne i jej życie zmieniło się na lepsze. Jak Pacjentka ocenia leczenie w Stomatologia Gliwa i co do tego ma masaż?

Pani Marta zgłosiła się do nas, ponieważ marzyła, aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Wykonaliśmy leczenie implantologiczne, które w pełni spełniło oczekiwania Pacjentki. Zobaczcie film w którym Pani Marta opowiada o wrażeniach z leczenia w naszym gabinecie.


 

.