Licówki

Licówki

Doskonałym i nowoczesnym rozwiązaniem stomatologii estetycznej są licówki, które cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki tym cieniutkim płatkom możemy dokonać korekty swojego uśmiechu zmieniając kształt, kolor, a nawet długość zębów.

Czym tak właściwie są licówki?

Licówki, to bardzo cienkie płatki ceramiczne, które przyklejamy na wcześniej przygotowany do tego ząb. Pozwalają one bardzo szybko nadać zębowi prawidłowy kształt, tuszując przy tym wszelkie niedoskonałości. Licówki są wykonane z porcelany, która dzięki swoim odpowiednim właściwościom sprawia, że wyglądają bardzo naturalnie.

 

 

Jak wygląda zakładanie licówek?

Rozpoczynamy od konsultacji w gabinecie. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzamy wstępny wywiad lekarski i rozmawiamy na temat Twoich oczekiwań. Podczas takiej wizyty weryfikujemy również czy nie ma przeciwwskazań do założenia licówek, a jeśli są, to dobieramy alternatywne rozwiązanie do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

Drugim krokiem po akceptacji planu leczenia jest przygotowanie zębów do założenia licówek. Zęby są delikatnie oszlifowane przez dentystę i zostaje pobrany wycisk. Na jego podstawie w laboratorium protetycznym jest tworzona indywidualna licówka, dobierany jej kolor zgodny z Twoimi oczekiwaniami i potrzebami.

 

Na czas przygotowania docelowych licówek w laboratorium protetycznym, na zęby zakładamy licówki tymczasowe. To rozwiązanie ma służyć zastępczo w czasie oczekiwania na gotową pracę.

 

Następnie zdejmujemy licówki tymczasowe i zastępujemy już tymi właściwymi. Podczas zakładania docelowych licówek wspólnie z dentystą ocenisz efekt i wygląd licówek. Dodatkowo stomatolog analizuje dokładnie warunki zgryzowe, po czym licówki są mocowane na stałe na zębach.

 

Kolejna Twoja wizyta w gabinecie ma charakter kontrolny. Podczas jej trwania dentysta ocenia efekt i zweryfikuje czy wykonane licówki spełniają swoje zadanie i Twoje oczekiwania.

 

Główne zalety licówek

Podstawową rolą licówek jest zmiana wyglądu pojedynczych zębów lub całych grup nadając im z powrotem satysfakcjonujący wygląd. To dzięki licówkom szybko możemy uzupełnić przerwy między zębami, ukruszony czy ułamany ząb, jak również zamaskować trudne do usunięcia przebarwienia. Ale to nie jedyna zaleta licówek. Pełnią one również rolę psychologiczną, znacznie poprawiając jakość życia pacjenta i zmniejszając poczucie dyskomfortu.

 

Zapisz się teraz na konsultację. Zadzwoń pod nr tel.: +48 604 990 815. Nasza recepcjonistka dobierze dogodną godzinę Twojej wizyty.

 

Przeciwwskazania do założenia licówek.

Mimo że licówki są zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej, nie wszyscy mogą się zdecydować na ich założenie. Główne przeciwwskazania do założenia licówek to:

nieprawidłowy zgryz – może spowodować uszkodzenie licówek,
zaburzenie okluzji – przejawia się nieodpowiednim rozkładem sił działających na zęby Pacjenta, co może prowadzić do uszkodzenia licówek,
choroby przyzębia i dziąseł – przed wykonaniem zabiegu nałożenia licówek należy wyleczyć te schorzenia,
bruksizm – zgrzytanie zębami może powodować ścieranie się licówki, przez co jej trwałość będzie znacznie krótsza,
szkodliwe nawyki – przed założeniem licówek warto wyeliminować szkodliwe nawyki, takie jak obgryzanie paznokci czy długopisu, które mogą doprowadzić do ich zniszczenia.

 

Przed założeniem licówek konieczne jest także wyleczenie ubytków próchnicowych oraz usunięcie kamienia nazębnego. Przed nałożeniem większej liczby licówek zalecamy także przeprowadzenie wybielania zębów, które znacznie zwiększy estetykę leczenia.

 

Wskazania po zabiegu

Po założeniu licówek Pacjent otrzymuje szereg wskazówek mających na celu zachowanie pożądanych efektów na lata. W ciągu pierwszych kilkunastu godzin od zabiegu należy unikać pokarmów i napojów barwiących, np. soków. Ponadto należy unikać gryzienia twardych produktów.

 

Higiena jamy ustnej po założeniu licówek niczym nie różni się od tradycyjnego dbania o zęby. Należy je czyścić co najmniej dwa razy dziennie przy użyciu szczoteczki i pasty zawierającej fluor. Rekomendujemy również wzmożoną higienę przy licówkach, wspartą nitkami lub irygatorem.

 

Najczęściej zadawane pytania
1. Jakie są zalety założenia licówek?
2. Dla kogo przeznaczone są licówki?
3. Czy nakładanie licówek jest bolesne?
4. Czy o licówki należy specjalnie dbać?

.