Aparaty ortodontyczne

Aparaty ortodontyczne

Nowoczesne aparaty ortodontyczne

Czasami niezbędnym leczeniem dla odzyskania pięknego i zdrowego uśmiechu jest założenie aparatu ortodontycznego. W dzisiejszych czasach, gdy nowoczesna stomatologia jest już bardzo rozwinięta, a możliwości są duże, ortodonta może dopasować aparat do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Co równie ważne aparaty ortodontyczne są także coraz mniej widoczne, a poczucie dyskomfortu podczas jego noszenia jest zminimalizowane.

 

Podczas dobierania aparatu na zęby, patrzymy nie tylko na warunki zgryzowe pacjenta, ale również na ogólne rysy twarzy, a nawet układ warg czy brody. W planowaniu leczenia ortodontycznego pacjentów biere udział nasz zespół ekspertów, który indywidualnie dobiera najlepszą metodę do potrzeb pacjenta.

Co jest najważniejsze?

Wad zgryzu jest wiele, dlatego najważniejsza jest pierwsza wizyta konsultacyjna, odpowiednia diagnostyka i rozmowa ortodonty z pacjentem. To na podstawie wywiadu i po przeprowadzeniu diagnostyki, lekarz może dobrać odpowiednią metodę leczenia, która okaże się skuteczna i w najkrótszym czasie pomoże w skorygowaniu zgryzu pacjenta.  Pamiętaj, że rodzajów aparatów ortodontycznych jest wiele i leczenie można rozpocząć w każdym wieku.

Wizyty kontrolne

Są nieodłączną częścią leczenia ortodontycznego. To na ich podstawie dentysta na bieżąco weryfikuje efekty prowadzonego leczenia i dokonuje niezbędnych korekt, jeśli jest taka potrzeba. Liczba wizyt kontrolnych jest ustalana indywidualnie przez lekarza ortodontę, a na ich ilość może mieć wpływ również rodzaj aparatu ortodontycznego. Jeśli ilość wizyt ma dla Ciebie szczególne znaczenie, koniecznie powiedz o tym lekarzowi podczas pierwszej wizyty w naszym gabinecie.

Główne zalety wynikające z leczenia ortodontycznego:

  • prawidłowe rozłożenie sił zgryzu na odpowiednie zęby
  • ułatwiona możliwość utrzymania zdrowej jamy ustnej
  • piękny i naturalny uśmiech
  • możliwość dokładnego wyczyszczenia zębów
  • komfort psychiczny wynikający ze świadomości pięknego uśmiechu


Czas leczenia oraz dbanie o zęby w czasie noszenia aparatu

Leczenie za pomocą aparatu ortodontycznego, to proces, którego długość jest zależna od kilku czynników i u każdego pacjenta czas jego trwania jest indywidualny. Podczas konsultacji nasz ortodonta odpowie na wszystkie Twoje pytania i poda Ci przybliżony czas Twojego leczenia ortodontycznego.

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Niewidoczny aparat Invisalign – to najnowocześniejsze rozwiązanie stosowane w dzisiejszej ortodoncji. Jego wyjątkowość jest zauważalna na pierwszy rzut oka, ponieważ aparat Invisalign to przeźroczyste nakładki, które należy ściągać przed posiłkami. Są one projektowane i wykonywane indywidualnie dla każdego Pacjenta.
 
Niewidoczny aparat ortodontyczny Invisalign.

Po przeprowadzeniu dokładnych badań, na początku leczenia stomatolog analizuje sytuację zgryzową Pacjenta i, w oparciu o niezbędne dane, przy pomocy komputera tworzy szczegółowy plan leczenia. Dodatkowo Pacjent może zobaczyć efekt swojego leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem na ekranie komputera.
 
Pacjent otrzymuje od lekarza odpowiednią ilość nakładek, które może wymieniać samodzielnie, dzięki czemu wizyty kontrolne są ograniczone do minimum. Nakładki należy nosić średnio przez 22 godziny dziennie.
 
Dużą zaletą aparatu ortodontycznego Invisalign jest jego niewidoczność. Na to rozwiązanie często decydują się aktorzy, biznesmeni i osoby, które nie mogą sobie pozwolić na założenie tradycyjnego aparatu na zęby.


Zalety aparatu Invisalign:

– komfort leczenia,
– dyskrecja – aparat jest niewidoczny na zębach,
– krótszy czas leczenia,
– łatwiejsza higiena,
– mniejsza liczba wizyt kontrolnych,
– projekt dopasowany indywidualnie dla Pacjenta,
– precyzyjne dopasowanie do zębów Pacjenta,
– często krótsze leczenie ortodontyczne,
– komfort jedzenia ulubionych potraw,
– efekt leczenia widoczny na ekranie komputera jeszcze przed jego rozpoczęciem.

 

Delikatny system samoligaturujący In-Ovation – to aparat z ceramicznymi zamkami, które ze względu na materiał wykonania są praktycznie niewidoczne na zębach.
 
Aparat In-Ovation w Stomatologia Gliwa.

Aparat ortodontyczny In-Ovation jest zaprojektowany tak, aby skrócić zarówno czas potrzebny lekarzowi na przeprowadzenie wizyty kontrolnej, jak i czas leczenia pacjenta. Wszystko dzięki zastosowaniu technologii leczenia, która wykorzystuje mechanizm poślizgowy, tym samym skracając czas potrzebny na wykonywanie przez zęby mikro-ruchów w celu przemieszczenia się na miejsce zaplanowane przez lekarza. Dzięki temu leczenie staje się bardziej komfortowe dla pacjenta.
 
Należy pamiętać, że wraz ze zdjęciem aparatu nie kończy się leczenie ortodontyczne. Niezmiernie ważnym etapem jest leczenie retencyjne, dzięki któremu utrwalamy rezultat leczenia.


Zalety aparatu In-Ovation:

– większa estetyka,
– aparat praktycznie niewidoczny dzięki ceramicznym zamkom,
– krótsze wizyty kontrolne,
– większa wygoda użytkowania,
– mniejsze zamki.


Aparat ortodontyczny w systemie Damona
– to rozwiązanie, w którym zastosowano zamki samoligaturujące. Zamki są przyklejane do każdego zęba, a całość jest łączona metalowym łukiem. W tradycyjnych aparatach ortodontycznych łuk jest przymocowany za pomocą specjalnej metalowej ligatury lub gumki. W aparacie samoligaturującym nie stosuje się gumek, ponieważ łuk jest przymocowany do zębów bezpośrednio przy pomocy łapki znajdującej się w zamku aparatu ortodontycznego. Dzięki temu Pacjent nie musi wymieniać gumek podczas wizyt kontrolnych u dentysty, a te dzięki temu odbywają się rzadziej. Dodatkowo łuki zębów przesuwają się przy pomocy minimalnego oporu, co pozwala na skrócenie czasu leczenia.
 
Aparat ortodontyczny w systemie Damon.

Zalety aparatów w systemie Damona:

– mniejsza liczba wizyt kontrolnych,
– większa estetyka (brak ligatur),
– ograniczenie konieczności ekstrakcji zębów,
– większy komfort leczenia.


Ruchome aparaty ortodontyczne
– to rozwiązanie, które jest przeznaczone przede wszystkim dla najmłodszych Pacjentów, u których pojawiły się pierwsze oznaki nieprawidłowego zgryzu. Ten rodzaj aparatów można zdejmować w każdej chwili, a samo rozwiązanie pełni przede wszystkim funkcję zapobiegawczą przed pojawieniem się poważniejszych wad zgryzu.
 
Ruchomy aparat ortodontyczny należy nosić zazwyczaj przez kilka godzin dziennie. Czas ten uzależniony jest od indywidualnych uwarunkowań i jest szacowany podczas wizyty u dentysty. Szczególnie ważna w przypadku ruchomych aparatów ortodontycznych jest kontrola ze strony rodziców, których zadaniem jest dopilnować, aby mały Pacjent regularnie nosił aparat na zębach. Dzięki temu leczenie jest skuteczne i nie wydłuża się w czasie.

 

Zapisz się teraz na konsultację. Zadzwoń pod nr tel.: +48 604 990 815. Nasza recepcjonistka dobierze dogodną godzinę Twojej wizyty.

 


 

Video opinie pacjentów
Pacjentka zdecydowała się na podjęcie leczenia kompleksowego w naszym gabinecie. Leczenie rozpoczęło się od stomatologii zachowawczej, wyleczyliśmy u Pacjentki wszystkie powstałe ubytki. W międzyczasie Pacjentka miała problemy z biodrem i jak się okazało na ich powstanie miał wpływ krzywy zgryz. Przeprowadziliśmy u Pacjentki leczenie ortodontyczne i jej życie zmieniło się na lepsze. Jak Pacjentka ocenia leczenie w Stomatologia Gliwa i co do tego ma masaż?

Najczęściej zadawane pytania
1. Jak długo trwa leczenie ortodontyczne?
2. Czy leczenie ortodontyczne można wykonać w każdym wieku?
3. Czy aparat może założyć każdy?
4. Czy leczenie ortodontyczne jest bolesne?
5. Czy podczas noszenia aparatu o zęby należy specjalnie dbać?

.